رادیوگرافی دندان کودکان

رادیوگرافی دندان کودکان

در دندانپزشکی کودکان لازم است ،برای بررسی های دقیق تر با کمک پرتو نگاری ،بیماری های لثه و دندان را مشخص کرد . بیشتر افراد که سابقه درمان با دندانپزشکی را داشته اند تجربه رادیوگرافی را داشته اند ،در حقیقت رادیوگرافی یکی از ابزارهای تشخیصی در دندانپزشکی کودکان است که کاربرد فراوان دارد .
دکتر ریتا محجوبی بهترین دندانپزشک کودکان به والدین توصیه می کنند ، تا برای تشخیص دقیق پوسیدگی و بیماری های دندانی و دهانی حتما رادیوگرافی از دندان کودک خود را انجام دهند .
رادیوگرافی، نوع خاصی از فرایند تصویربرداری پزشکی است که در دندان پزشکی کودکان استفاده می شود، بدین معنی که یک تصویر برای ارزیابی بعدی ثبت می شود.
دندانپزشکان کودکان به طور معمول از رادیوگرافی دندان برای تشخیص و همچنین دلایل پیشگیرانه استفاده می کند. اشعه ایکس برای پیدا کردن برخی از پوسیدگی های دندانی یا بیماری هایی که نمی توان در معاینه بصری آن ها را مشاهده کرد ، کاربرد دارد .

رادیوگرافی دندان کودکان

کودکان مبتلا به پوسیدگی دندان بیشتر از حد نرمال، ممکن است برای بررسی پوسیدگی دندان در طی ویزیت دندانپزشکی نیاز به رادیوگرافی داشته باشند .گاهی برای کودکانی که در معرض خطر تخریب دندان ها قرار دارند ، دندانپزشک کودکان ، در دوره های زمانی خاصی برای بررسی وضعیت رادیوگرافی را تجویز می کند ،حتی اگر هیچ پوسیدگی دندانی پیش بینی نشده باشد.اگر یک کودک در معرض نوعی آسیب یا ضربه به دهان باشد، دندانپزشک کودکان ممکن است در اسرع وقت برای تشخیص میزان آسیب و تعیین بهترین برنامه اقدام برای درمان و ترمیم دندان، رادیوگرافی انجام دهد .

آیا رادیوگرافی دندان کودکان برای کودک مضر است ؟

رادیوگرافی دندان کودکان در دسته روش های کم تهاجمی قرار دارد . سیگنال های دیجیتال ،جدیدترین و ایمن ترین روشی است که امکان تصویر برداری از دهان و دندان کودک را فراهم کرده است . در طی رادیوگرافی از حداقل تابش که کمترین عوارض را دارد ،استفاده می شود ،در نتیجه جای نگرانی وجود ندارد و والدین در طی درمان دندانپزشکی کودکان می توانند با کمک رادیوگرافی از دندان های کودک ،روند درمان را تسریع دهند .

با تشکر مدیریت سایت دکتر ریتا محجوبی دندانپزشک کودکان

برخی از مقالات مفید  دکتر ریتا محجوبی

عصب کشی دندان های شیری

آموزش مسواک زدن در کودکان

روکش دندان شیری

بریج دندان کودکان

با تشکر مدیریتی سایت دکتر ریتا محجوبی دندانپزشک کودکان

پاسخ

شانزده − پنج =